Actualiteit

Starters van meerjarige opleidingen wellicht dupe van uitstel STAP-regeling

De Vereniging Hogescholen is bezorgd over het besluit van de ministeries van SZW en OCW om het subsidieaanvraagtijdvak van januari en februari uit te stellen. Deze maatregel wordt genomen op het moment dat voor het eerst ook aanvragen voor meerjarige opleidingstrajecten kunnen ingediend.

Dat is zuur voor mensen die een serieuze opleiding aan een van onze hogescholen willen gaan volgen om daadwerkelijk een betere positie op de arbeidsmarkt te verweven. Het tijdstip – kort voor de februari-instroom bij hogescholen – is erg ongelukkig.

De ministeries lieten eerder deze week weten dat de openstelling voor aanvragen op 2 januari niet doorgaat. Dit uitstel is volgens de rijksoverheid nodig in verband met onderzoeken door de Toetsingskamer onder 200 opleiders. Daar is een vermoeden van mogelijk misbruik of oneigenlijk gebruik van de regeling.

De Vereniging Hogescholen vindt het uiteraard goed dat oneigenlijk gebruik van de regeling wordt bestreden. Maar het is niet terecht om de goeden daardoor onder de kwaden te laten lijden.

Gerelateerd

Vereniging Hogescholen roept op tot stabiel en toekomstgericht hogeronderwijsbeleid

Article

"De arbeidsmarkt verandert razendsnel. Om- en bijscholing wordt steeds belangrijker voor mensen die zich willen blijven ontwikkelen of zich voorbereiden op nieuw werk", aldus Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen, tijdens de opening van het nieuwe hogeschooljaar aan de Hogeschool van Amsterdam.

Lees meer

HBO‑Monitor 2025: vier op de vijf hbo‑afgestudeerden vindt direct werk na afstuderen

Article

Hbo‑afgestudeerden blijven het goed doen op de arbeidsmarkt, zo blijkt uit de HBO‑Monitor 2025 die vandaag is verschenen. Vier op de vijf afgestudeerden vindt direct een baan na afstuderen en ook de aansluiting tussen opleiding en werk blijft sterk. De algemene tendens is dat de arbeidsmarkt iets verslechtert, voor alle werkzoekenden. Ook afgestudeerden van het hbo doen er daarom nu een klein beetje langer over om een baan te vinden dan een jaar geleden. Voorzitter Maurice Limmen van de Vereniging Hogescholen: “De HBO‑Monitor 2025 laat zien dat hbo‑afgestudeerden, ondanks de verslechterde arbeidsmarkt, nog altijd snel werk blijven vinden en dat de aansluiting tussen het hbo en arbeidsmarkt sterk is.”

Lees meer

Opnieuw kiezen fors meer hbo-studenten voor de lerarenopleiding basisonderwijs

Article

In het hbo zijn in het studiejaar 2025-2026 veel meer pabo-studenten bijgekomen. Het aantal studenten techniek en tweedegraadslerarenopleiding neemt af. De totale instroom in het hbo daalt licht. Dit blijkt uit de definitieve instroomcijfers in het hoger beroepsonderwijs van de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO).

Lees meer