Actualiteit

AO Leven Lang Leren – 13 maart 2018

Hbo deeltijdonderwijs in de lift, flexibiliteit loont

Om in te spelen op de veranderende vraag van werkgevers en professionals, bieden hogescholen naast het initieel onderwijs steeds meer flexibele deeltijdopleidingen aan. Het resultaat is dat de instroom van het deeltijdonderwijs dit studiejaar is gestegen met 8,5% naar in totaal 10.445 studenten, hierbij startten de meeste studenten (3.283) in de sector Onderwijs. Het totaal aantal ingeschreven deeltijdstudenten vormt daarmee 10,4% van het totaal van 453.354 hbo-studenten. Flexibilisering van de regelgeving is volgens de hogescholen van belang voor deze groei. Echter bij de hogescholen wordt de urgentie gevoeld om het onderwijsaanbod nog beter aan te laten sluiten op de behoeften van de werkende en werkzoekende volwassen professional. Ter voorbereiding op het Algemeen Overleg Leven Lang Leren van dinsdag 13 maart a.s. heeft de Vereniging Hogescholen bijgaande position paper over de ontwikkelingen van het hbo deeltijdonderwijs, naar de Tweede Kamer gestuurd.

Gerelateerd

Coalitie kiest voor investeren in onderwijs en onderzoek

Article

Hogescholen zijn positief over de plannen van de formerende partijen D66, VVD en CDA om fors te investeren in onderwijs en onderzoek. “In het vandaag gepresenteerde coalitieakkoord zit goed nieuws voor het hbo,” zegt Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen.

Lees meer

“Benut hbo als motor van nationaal om- en bijscholingsprogramma”

Article

Wij kijken terug op een geslaagde Nieuwjaarsbijeenkomst van onze vereniging op maandag 19 januari 2026. Ongeveer 200 mensen kwamen bijeen in Pulchri Studio in Den Haag.

Lees meer

Agenda formerende partijen biedt aanknopingspunten voor samenwerking met hogescholen, met name op onderzoek en defensie

Article

“Het akkoord over de agenda van D66 en CDA biedt aanknopingspunten voor verdere samenwerking tussen hogescholen en rijksoverheid.” Dat zegt voorzitter Maurice Limmen van de Vereniging Hogescholen.

Lees meer