Bijeenkomst

Oriënteren en voorbereiden op PD-traject (bijeenkomst 1 van 5)

Overweeg je om een professional doctorate te gaan doen? 
In 2024 starten diverse domeinen binnen het hbo met de professional doctorate (PD). Dit is een nieuw doctoraatstraject dat zich richt op het opleiden van hooggekwalificeerde, innovatiegerichte professionals die goed uit de voeten kunnen met complexe vraagstukken die zich voordoen in de maatschappij en beroepspraktijk. Ben jij een potentiële kandidaat of overweeg je het volgen van een PD (op termijn)? Dan bieden we vanuit het programmateam PD in het voorjaar van 2024 vijf bijeenkomsten, die je kunnen ondersteunen bij jouw oriëntatie en voorbereiding op een start met een PD-traject.

Wat komt er in de bijeenkomsten aan de orde?
In de vijf bijeenkomsten gaan we aan de slag met thema’s die spelen rondom de PD, de rollen die je hebt tijdens een PD, begeleiding van een PD en het schrijven van een PD-voorstel. Dit kan je ondersteunen bij het voorbereiden van een aanvraag. Vragen die aan de orde zullen komen, zijn onder andere: 

 • Wat is een PD?
 • Wat moet ik al kunnen om te kunnen starten met een PD? 
 • Hoe kan ik innoveren in en met de praktijk?
 • Welke rollen heb ik tijdens een PD? 
 • Wat wil ik leren tijdens mijn PD-traject?
 • Welke rol heeft praktijkgericht onderzoek in een PD?
 • Welke producten moet ik opleveren tijdens een PD?
 • Hoe dien ik een aanvraag voor een PD-traject in? 
 • Wat levert een PD op?

Voor wie zijn de bijeenkomsten?
De bijeenkomsten zijn voor iedereen die potentieel kandidaat is voor een PD, een aanvraag in voorbereiding heeft of zich wil oriënteren op wat een PD is. We organiseren de bijeenkomsten domein- en hogeschooloverstijgend, dus je ontmoet mensen uit de diverse domeinen. 

Data, tijd, kosten en aanmelden
De vijf bijeenkomsten van een dagdeel (10-14 uur) vinden plaats op data:

 • 8 februari: live in Utrecht
 • 29 februari: live in Utrecht 
 • 12 maart: online
 • Datum volgt z.s.m.: live in Utrecht
 • 10 april: live in Utrecht

De live bijeenkomsten vinden plaats bij de Hogeschool Utrecht, Padualaan 99, Utrecht en zijn inclusief lunch. 

 • De kosten bedragen 700 euro per persoon.
 • De voertaal van de bijeenkomsten is Nederlands.
 • Aanmelden kan tot 1 februari bij karin.ruiter@hu.nl. Na die datum krijg je meer informatie over de sessies en je voorbereiding hierop.
 • Het maximaal aantal inschrijvingen is 20 personen.

Online infosessie over het pre-PD-traject
Overweeg je om in het voorjaar deel te nemen aan het pre-PD-traject, maar heb je behoefte aan wat meer informatie over dit traject en de Professional Doctorate zelf? Meld je dan aan voor de (kosteloze) online infosessie op 16 januari a.s. van 13-14 uur via dit formulier: https://forms.office.com/e/niqbMMimyh
Aanmelden voor de infosessie kan tot 9 januari.

Heb je vragen over deze sessie? Stel ze aan Cindy Kuiper (c.a.j.kuiper@saxion.nl) of Elin Koppelaar (e.koppelaar@hr.nl).