Actualiteit

Reactie VH onderzoek Amnesty International

Op woensdag 9 juni 2021 publiceerde I&O Research in opdracht van Amnesty International Nederland een onderzoek naar verkrachting onder studenten. In een reactie zegt Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen: "Het is natuurlijk verschrikkelijk als je dit overkomt. We willen zorgdragen voor het welzijn van onze studenten. Zo nodig verwijzen hogescholen hierbij naar de politie of professionele zorgverleners. Er is ons alles aan gelegen om ervoor te zorgen dat de klacht- en hulpmogelijkheden op het vlak van sociale veiligheid vindbaar en bereikbaar zijn. En dat studenten zich veilig voelen om dit soort moeilijke zaken te melden bij iemand die ze vertrouwen. Als er signalen zijn dat dit beter kan, gaan we daarmee aan de slag."