Actualiteit

Hogescholen schorten ook dit jaar bsa op voor eerstejaars studenten

Net als in de afgelopen twee jaar krijgen eerstejaars studenten in het hoger beroepsonderwijs een jaar extra tijd om hun verplichte studiepunten te behalen. “Het opschorten van het bindend studieadvies geeft onze studenten extra lucht. Dat is nodig omdat ze ook dit studiejaar weer veel hinder hebben ondervonden van de coronamaatregelen”, zegt Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen.
 
Limmen kan zich voorstellen dat studenten graag eerder hadden willen weten dat het bsa zou worden opgeschort. “Aanvankelijk leek het erop dat dit studiejaar aanzienlijk meer ‘live’ onderwijs gegeven zou worden. Maar de lockdown vanaf half december en de omikrongolf direct daaropvolgend hebben ervoor gezorgd dat toch weer veel lessen online moesten worden gegeven of zelfs niet konden doorgaan. We vinden het daarom terecht dat ook onze eerstejaars van dit studiejaar extra tijd krijgen”.

Gerelateerd

Opnieuw kiezen fors meer hbo-studenten voor de lerarenopleiding basisonderwijs

Article

In het hbo zijn in het studiejaar 2025-2026 veel meer pabo-studenten bijgekomen. Het aantal studenten techniek en tweedegraadslerarenopleiding neemt af. De totale instroom in het hbo daalt licht. Dit blijkt uit de definitieve instroomcijfers in het hoger beroepsonderwijs van de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO).

Lees meer

Reactie Vereniging Hogescholen op Rapport Taskforce Antisemitismebestrijding

Article

Antisemitisme is onaanvaardbaar. Hogescholen zien het als hun verantwoordelijkheid om op te komen voor hun Joodse studenten en medewerkers. Het is voor hogescholen essentieel dat Joodse studenten en medewerkers zich gezien, gesteund en veilig voelen binnen het onderwijs.

Lees meer

Coalitie kiest voor investeren in onderwijs en onderzoek

Article

Hogescholen zijn positief over de plannen van de formerende partijen D66, VVD en CDA om fors te investeren in onderwijs en onderzoek. “In het vandaag gepresenteerde coalitieakkoord zit goed nieuws voor het hbo,” zegt Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen.

Lees meer