Actualiteit

Hogescholen gaan uit van het optimale scenario: vanaf 15 augustus volledig open studiejaar

“Hogescholen gaan uit van het optimale scenario: vanaf 15 augustus geen anderhalve meter meer,” aldus Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen. Limmen: “Wij zijn klaar om op verantwoorde manier weer volledig open te gaan.”

Het kabinet heeft verdere versoepelingen van de #coronamaatregelen aangekondigd tijdens de #persconferentie van vrijdag. Dat betekent voor hogescholen het volgende:

  • per 26 juni het loslaten van de mondkapjesplicht;
  • per 16 augustus het loslaten van de anderhalve meter.

Voor de versoepelingen van 15 augustus moeten nog besluiten worden genomen in de ministerraad van 13 augustus, maar de hogescholen gaan uit van het optimale scenario en zullen zich blijven voorbereiden op het loslaten van de anderhalve meter. Ook zullen hogescholen studenten blijven stimuleren om zelftesten uit te voeren, met name na terugkeer van vakantie.