Actualiteit

Hogescholen creatief met online open dagen

De hogescholen organiseren in maart en april weer online open dagen en studiekeuzeweken. Je kan chatten met studenten en docenten over een opleiding en er zijn webinars voor ouders, presentaties over opleidingen, livestreams vanuit tv- en radiostudio's en virtuele rondleidingen. Dit overzicht wordt verder aangevuld.


Online open dagen - 13, 20 en 27 maart
Ben je benieuwd naar Aeres Hogeschool? Dit studiejaar organiseren we online open dagen. Op een online open dag kun je studievoorlichtingen volgen, een virtueel kijkje nemen in onze gebouwen en op bepaalde tijden chatten met studenten en docenten. Meer info en aanmelden


Logo HasOnline open dagen - 13 maart en 7 april
In Den Bosch en Venlo hebben we 13 maart en 7 april weer online open dagen. Daarin live sessies met studenten en docenten, webinars voor ouders en virtuele rondleidingen. Ook staan er meet & greetz met onze studentenvereniging. Meer info en aanmelden


Online campus - 24 en 25 maart 
Bezoek de online campus van Avans. Er is elke avond een volledig programma van alle voltijd- en duale opleidingen. Volg opleidingspresentaties, bezoek de studiemarkt, kom te weten hoe de overstap naar het hbo is. En heel belangrijk: ga in gesprek met onze docenten en studenten. Zij vertellen je graag alles over de opleiding en hoe het is om bij Avans te studeren. Meer info en aanmelden


Hogeschool Rotterdam - 22 t/m 27 maart
Van 22 t/m 27 maart ben je van harte welkom bij onze online open dagen! Wil jij live in gesprek met studenten en docenten tijdens een webinar of Q&A? Een opleidingspresentatie of proefles volgen? Via social media in contact komen met onze studenten? Of hulp krijgen bij het kiezen van je studie? Het kan allemaal! Gemakkelijk via je mobiel, tablet of laptop. Meer info en aanmelden


CHEStudieweek met o.a. webinars, vlogs en livestream - 22 t/m 27 maart 
In de week van maandag 22 t/m zaterdag 27 maart 2021 organiseert de CHE een studiekeuzeweek voor alle voltijdopleidingen. Iedere avond zijn er om 20.00 uur online webinars. De studiekeuzeweek wordt afgesloten met een online open dag op zaterdag 27 maart van 10.00 - 13.00 uur. Met studenten en docenten, livestream vanuit de tv-studio over het studentenleven, livestream vanuit de radiostudio, vlogs van studenten en meer. Meer info en aanmelden


logo-hanzehogeschool-groningen - Lean Construction NL | Lean ...Online Open Dag - 26 maart
Welke studie je gaat doen, hangt natuurlijk af van je interesses en het vakgebied dat je aanspreekt. Minstens zo belangrijk: kun je jezelf ontwikkelen tijdens en na je studie? Hoe kun je direct een bijdrage leveren aan de maatschappij? En wat biedt Groningen jou? Ontdek het op vrijdag 26 maart tijdens de Online Open Dag van de Hanzehogeschool. Meer info en aanmelden


Online open dag - 27 maart
Ga er maar eens goed voor zitten op 27 maart. Kop thee erbij, koektrommel op grijp-afstand. Want de Online Open Dag beleef jij helemaal vanachter je laptop of pc! Volg een digitale voorlichting of (virtuele) rondleiding. Of stel al je vragen in een online inlooplokaal of 1 – op 1 gesprek. Meer info en aanmelden


Hogeschool van AmsterdamOnline open avond - 30 maart
Ben je nieuwsgierig naar wat de opleidingen van de HvA jou te bieden hebben? Kom dan naar de online open avond op 30 maart. Tijdens de online open avond kun je:

  • Kennismaken met docenten en studenten van de opleidingen
  • Presentaties bijwonen
  • Deelnemen aan een proefles
  • Een vrijblijvend studiekeuzegesprek voeren met een studiekeuzecoach

Mis het niet en meld je aan


Online activiteiten en livestreams - 9 en 10 april
Op 9 en 10 april kan jij weer meedoen met de leukste online activiteiten die je helpen bij het maken van een studiekeuze die past bij jou. Volg de interactieve livestreams met docenten en studenten van onze opleidingen, ontdek de beste tips & tricks voor het maken van een studiekeuze en sluit aan bij de virtuele rondleiding door onze gebouwen. Meer info en aanmelden


Hogeschool INHolland – ECHOOpen Dag met o.a. Insta take-overs en Q&A's - 10 april
De eerstvolgende Open Dag bij Inholland is op 10 april. Er zijn dan live opleidingspresentaties, Insta take-overs, Q&A’s met docenten en studenten, workshops en mini-colleges. Aansluitend is er een oudervoorlichting in de vorm van een live talkshow. Verder is er een radioshow die via een livestream te zien is. Met daarin een uur speciaal voor werkende professionals en een uur voor internationale studenten. Meer info en aanmelden Daarnaast is er bij Hogeschool Inholland de Altijd Online Open Dag. Daarmee kun je je altijd en overal oriënteren op een (vervolg)studie. Gemakkelijk vanaf elk device, zonder je bank, bureau of zelfs je bed te verlaten.  


Online open dag - 13 april
Hogeschool IPABO is een kleinschalige en praktijkgerichte pabo in Amsterdam en Alkmaar waar docenten en studenten elkaar persoonlijk kennen. Maak op 13 april kennis met onze docenten en studenten en ontdek hoe leuk studeren aan Hogeschool IPABO is. Meer info en aanmelden


Instagram
Toekomstige studiekiezers (nationaal en internationaal) stellen hun vragen via Instagram.


Bij de HU kunnen toekomstige studenten tot en met 30 april online open dagen, meeloopdagen en proefstuderen volgen over de voltijdopleidingen. Studiekiezers kunnen zo verschillende opleidingen bezoeken. Tijdens deze events krijg je live presentaties door docenten en studenten, kun je vragen stellen in de chat, volgen van proeflessen met studenten en docenten en online echte lessen volgen bij de HU. 
Verder biedt de HU tijdens de open dagen aan: domeintours voor sfeer proeven, mogelijkheid om via Whatsapp contact te leggen met studenten van opleidingen, webinar voor ouders, en voor internationale studenten heeft de HU een pilot gedraaid met de app Goin’.


Wat ga jij studeren | FontysArtikelen en podcasts over studiekeuze
In maart hebben we weer een mooi aanbod met studiekeuzeactiviteiten. Webinars over studiekeuze, voorlichtingen over interessegebieden, studiekeuzegesprekken en voorlichtingspresentaties van onze opleidingen. Meer info en aanmelden


Chat with our students - buddy chat
Naast de online open dagen met live rondleidingen hebben wij sinds 1 maart het buddy chat systeem in de lucht gebracht waar internationale studenten vragen van toekomstige (internationale) studenten beantwoorden. Het gaat hierbij om het delen van ervaringen en niet/minder over de administratieve vragen waar we uiteraard de online open dagen voor hebben. 


Online open dag
De online open dag staat tot je beschikking. Hier vind je de voltijdopleidingen bij Hogeschool Van Hall Larenstein. Maak je keuze en veel succes! Ben je geïnteresseerd in onze deeltijdopleidingen? Klik hier


Aan tafel met onze HBO-ICT studenten
De opleiding HBO-ict heeft in een live-talkshow verzorgd op de februari-Open Dag, naast de reguliere opleidingspresentatie. Mocht je de talkshow tijdens de online open dag van het HBO-ICT-team aan de Haagse Hogeschool gemist hebben, dan kun je die hier terugkijken! Toch nog verdere vragen? Mail dan even naar: itd@hhs.nl of DM ons op Instagram.


Webinars en online open dag
Kom dit voorjaar kennismaken met de hbo- en wo-opleidingen van Breda University of Applied Sciences. Oriënteren op een vervolgstudie kan vanaf huis via deelname aan online open dagen, de virtuele campustour, het Studiekeuzefestival, opleidingswebinars met live Q&A’s, chatten met studenten en wanneer mogelijk real live kennismakingsdagen met rondleidingen op onze campus. We hebben de belangrijkste oriëntatiemogelijkheden op een rijtje gezet.  


Welkom bij onze digitale open dag! 
Omdat jullie nu niet naar onze open dag toe kunnen, brengen wij de open dag naar jullie! Eind maart is er weer een online open dag. Dan gaan we live op Instagram en is er programma via Teams waarin zowel studenten als docenten hun verhaal doen. Ook kan je er met ze in gesprek kan en zijn er proeflesjes.

Gerelateerd

Nationale Studenten Enquête: stabiel beeld tevredenheid hbo-studenten

Article

Veruit de meeste hogeschoolstudenten zijn tevreden of zeer tevreden over hun opleiding. Dat blijk uit de Nationale Studenten Enquête (NSE), waarvan de resultaten vandaag door Studiekeuze123 zijn gepubliceerd.

Lees meer

Commissie positionering hbo geïnstalleerd 

Article

Nederland staat voor grote maatschappelijke uitdagingen. De komende decennia zijn honderdduizenden nieuwe hoogopgeleide professionals nodig. Dat vereist een sterker gepositioneerd hoger beroepsonderwijs. Want juist hogescholen zijn vanuit hun regionale spilfunctie essentieel voor de economische structuurversterking en de leefbaarheid van Nederland. Een nieuwe commissie gaat zich buigen over de vraag hoe die positie van het hbo kan worden versterkt. Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen: “De huidige samenleving heeft een stevig hoger beroepsonderwijs nodig. De verminderde instroom van vwo’ers is daarmee een van de aanleidingen om de positionering van het hbo breder onder de loep te nemen”.

Lees meer

Aantal inschrijvingen hbo stabiliseert

Article

Er hebben zich in het studiejaar 2019 - 2020 0,3% meer studenten aangemeld voor een hbo - bachelor of associate degree - opleiding dan een jaar geleden. Daarmee stabiliseert de groei van de inschrijvingen in het hbo ten opzichte van het aantal inschrijvingen van vorig jaar. Er is met name bij de Associate degree een stijging te zien van maar liefst 21,9%. “De grootste absolute stijging bij de bacheloropleidingen zien we bij de verpleegkunde-opleiding (12,3%). Dat is goed nieuws op termijn voor de ziekenhuizen en verpleeghuizen die zitten te springen om extra personeel”, aldus Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen.

Lees meer