Bijeenkomst

Horizon2020 Essentials – wat moet u weten vóór u start met een aanvraag?

In Horizon 2020, de opvolger van KP7, staat het bereiken van onderzoek en innovatie met impact centraal. Consortia bestaan niet meer vooral of alleen uit universiteiten, maar zijn steeds diverser geworden, zowel disciplinair als sectoraal. Het wordt daardoor voor hogescholen steeds aantrekkelijker om een actieve rol in Horizon 2020-projecten op zich te nemen. Hogescholen kunnen zodoende belangrijke partners zijn die bruggenslaan tussen onderzoek, industrie en maatschappij. Via praktijkgericht onderzoek dragen hogescholen concreet bij aan het oplossen van grensoverschrijdende maatschappelijke vraagstukken.

Om de hogescholen zo goed mogelijk te ondersteunen bij het indienen van succesvolle Horizon 2020-aanvragen organiseert RVO, in samenwerking met de Vereniging Hogescholen en Regieorgaan SIA, een drieluik aan trainingsmomenten (van oriëntatie naar daadwerkelijk indienen). De eerste training had een oriënterende aard en vond plaats in december 2018. De tweede training is een halve dag training in kleine groepen (max. 15 deelnemers per groep) en wordt vooralsnog twee keer aangeboden op: dinsdag 25 juni en donderdag 27 juni in Utrecht.

In deze tweede training staat het leren van essentiële Horizon 2020-kennis centraal welke relevant is vóórdat u begint met het schrijven van een voorstel.

Voorlopig programma

 • 12.00 – 12.30 uur: Inloop met lunch
 • Terugblik op training deel I
 • Hoe zit een werkprogramma in elkaar
 • Totstandkoming werkprogramma & lobby
 • Netwerkanalyse – waar, en via wie, heb je invloed?
 • Een goed consortium & partners vinden
 • Voorstel indienen – praktische zaken
 • Vooruitblik volgende trainingsmomenten
 • 16:.30 – 17.00: Netwerkborrel

Praktische informatie
Doelgroep: deze training is bedoeld voor medewerkers binnen de hogescholen die actief betrokken zijn bij het opstellen en indienen van Horizon 2020-projectaanvragen (of daar interesse in hebben), daarbij valt te denken aan subsidieadviseurs, lectoren/ docentonderzoekers.

De training wordt (in eerste instantie) twee keer aangeboden. Inschrijven is mogelijk voor één datum:

 • 25 juni 2019 12.00-17.00 uur (incl. lunch en afsluitende borrel) Locatie: MeetUp Jaarbeurs, Utrecht
 • 27 juni 2019 12.00-17.00 uur (incl. lunch en afsluitende borrel) Locatie: LaVie, Utrecht

Er zijn geen kosten verbonden aan deelname. Deelnemers ontvangen een gedetailleerd programma en routebeschrijving uiterlijk een week voor de training. 

Aanmelden