Actualiteit

Vacature: Coördinator Communicatie en Public Affairs (1,0 fte)

We zoeken een collega met ruime ervaring op het gebied van communicatie en belangenbehartiging om verder te bouwen aan het profiel en de impact van onze Vereniging Hogescholen.

Profilering en zichtbaarheid van de hbo-sector, coördineren van lobby-activiteiten en het coachen van een team van communicatie-professionals is waar jij dagelijks mee aan de slag gaat.
 

Wat ga je doen?

 • Je bent verantwoordelijk voor de strategische communicatie binnen de kaders van het bestuur van de Vereniging Hogescholen; 
 • Je bent het aanspreekpunt en de adviseur van de voorzitter en het managementteam als het gaat om de inzet van communicatie(middelen) bij belangenbehartiging en beleidsprocessen en houdt daarbij rekening met politiek- bestuurlijke en maatschappelijke gevoeligheden;
 • Je adviseert de voorzitter en het bestuur bij media-optredens, op het gebied van persvoorlichting en woordvoering;
 • Je stelt in- en externe communicatiestrategieën op, vertaalt deze naar activiteiten en coördineert de uitvoering hiervan;
 • Je stuurt de collega’s van het team Communicatie, Lobby en Evenementen aan en zorgt voor een stimulerende omgeving binnen het team;
 • Je coördineert het werk, stuurt op resultaat, zet structuren uit en creëert verbindingen binnen en buiten de vereniging met oog op succesvolle belangenbehartiging en profilering van de VH;
 • Via het netwerk Communicatie en Public Affairs stimuleer je de samenwerking binnen de Vereniging.

Wat neem je mee? 

 • Een afgeronde hbo of wo opleiding;
 • Ten minste 6 jaar ervaring op het gebied van (strategische) communicatie en belangenbehartiging;
 • Ruime leidinggevende ervaring;
 • Kennis van laatste inzichten op het gebied van PR, marketing en strategische communicatie;
 • Kennis en ervaring met (online) reputatiemanagement;
 • Kennis van het digitale landschap anno 2020 en bijbehorende tools;
 • Kennis van of affiniteit met het hoger onderwijs is een pré;

Je bent een resultaatgerichte, energieke, scherpe denker, omgevingssensitief, netwerker pur sang en je beweegt je gemakkelijk in een omgeving met complexe politiek-bestuurlijk verhoudingen. Je bent een autonome denker met een dienstverlenende instelling. 

Vereniging Hogescholen
De Vereniging Hogescholen zet zich dagelijks in voor het beste onderwijs en onderzoek in het belang van 36 hogescholen en het realiseren van een bijdrage aan grote maatschappelijke vraagstukken. Samen beïnvloeden we de politieke besluitvorming en zijn we een belangrijke gesprekspartner voor maatschappelijke organisaties en overheden op alle aspecten die het hoger beroepsonderwijs en de hogescholen raken: van aansluiting onderwijs-arbeidsmarkt, bekostiging en verantwoording, tot arbeidsvoorwaarden, een leven lang ontwikkelen, praktijkgericht onderzoek en internationalisering.

Het team
We werken normaal gesproken vanuit een prachtig pand op loopafstand van Den Haag Centraal Station. Hier zijn zes communicatieprofessionals actief met communicatie-activiteiten, lobby, het organiseren van netwerkbijeenkomsten en woordvoering.
Dit doen wij samen met collega’s binnen hogescholen door het hele land, maar onderhouden ook nauw contact met ministeries, de politiek, universiteiten, NWO, TNO en andere TO2-instellingen en het georganiseerd bedrijfsleven. Kortom een levendige en uitdagende werkomgeving.

Wat bieden wij jou?

 • Een dynamische baan, waarbij we met elkaar de belangen van 36 hogescholen op het gebied van praktijkgericht onderzoek behartigen; 
 • een salaris is gebaseerd op schaal 13 (CAO Rijk) en is afhankelijk van jouw werkervaring;
 • je krijgt  8% vakantietoeslag, een 13e maand en jouw reiskosten worden op basis van  openbaar vervoer vergoed;
 • een goede pensioenregeling bij ABP;
 • een aantrekkelijke collectieve ziektekostenverzekering;
 • goede scholingsmogelijkheden;
 • een contract voor de duur van een jaar, met uitzicht op een vast dienstverband. 

Interesse
Herken jij jezelf in bovenstaand profiel? Dan zijn wij benieuwd wie jij bent.
Stuur ons via e-mail een korte motivatiebrief en een cv voor 29 juni 2020.
Wil je inhoudelijk meer weten over deze functie dan kun je contact opnemen met Sandra Storm, lid managementteam, via telefoon (070) 3122171 of via e-mail

Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld en blijft onbeantwoord.

Gerelateerd

Vacature: Sectoraal Beleidsadviseur hbo (0,8 fte)

Article

We zoeken een nieuwe collega die de uitdaging aan wil gaan in verdere verbetering van het aanbod en de positionering van bètatechnische opleidingen in het hoger beroepsonderwijs. Vraagstukken zoals aansluiting op de arbeidsmarkt, zijn de opleidingen toekomstbestendig? Sectorplannen opstellen hoe studenten op te leiden die kunnen bijdragen aan maatschappelijke opgaven als de energietransitie, klimaatverandering en cybersecurity. Diverse onderwijsvormen (Ad, bachelor, master). Dit zijn onderwerpen waar jij je beleids- en procesmatig mee bezig gaat houden voor de sector bètatechniek.

Lees meer

Detachering: Adviseur Versnellingsplan Onderwijsinnovatie met ICT (0,4 fte)

Article

We zoeken een collega die ons vanaf 1 september 2020 tot aan 1 januari 2023 wil komen versterken als beleidsadviseur ‘Versnellingsplan Onderwijsinnovatie met ICT’. Hoe kunnen studenten slimmer en beter leren met technologie? Hoe flexibiliseren we het onderwijs? Hoe verbeteren we de aansluiting op de arbeidsmarkt? Dit zijn onderwerpen waar jij je mee bezig kunt gaan houden.

Lees meer

Vacature: interim woordvoerder voor 6 maanden (0,8 -1,0 fte)

Article

We zoeken een collega die ons van half augustus tot half februari 2021 komt versterken in de functie van woordvoerder en communicatie-adviseur. Servicedocument en herstartprotocollen, maar ook een “leven lang ontwikkelen”, de lerarenagenda, samenwerking met het bedrijfsleven, missiegedreven innovatiebeleid en bekostiging van het hoger onderwijs. Allemaal actuele onderwerpen binnen hogescholen waar dagelijks over gecommuniceerd wordt. 

Lees meer