Actualiteit

Nieuwste lichting creatieve professionals presenteren afstudeerwerk

Ook nieuwsgierig naar het afstudeerwerk van de nieuwste lichting creatieve professionals van onze kunsthogescholen? Bezoek dan de (online) festivals van onder meer de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht, ArtEZ, de Gerrit Rietveld Academie en de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten Den Haag. De HKU doet deze week de aftrap.

Dit overzicht wordt aangevuld.


Hogeschool voor de Kunsten Utrecht organiseert online festival voor afstudeerders - 24 tot en met 27 juni
De klok telt snel af op exposure.hku.nl: nog maar heel even tot de officiële start van de allereerste online editie van HKU Exposure. Vele honderden afstudeerders exposeren hun examenwerk normaal gesproken voor publiek en werkveld in de gebouwen van HKU en op locaties in de stad. De nieuwste lichting creatieve professionals verdient ook in coronatijd een geschikt podium, daarom start woensdag 24 juni om 17.00 uur een vierdaags online festival vol talkshows, voorstellingen, interactieve sessies en doorlopende exposities. Lees meer


Codarts Rotterdam - Muziektheater Show & Tell Compilatie Film - 25 juni
Met virtuoze brutaliteit presenteren de  derde- en vierdejaarsstudenten van Codarts Muziektheater hun artistieke fantasieën in een veelzijdige stijlenperformance.Deze Show en Tell zal anders zijn dan andere jaren, Met de coaches zijn de studenten binnen de begrenzing door Covid 19 op zoek gegaan naar grenzeloze inspiratie om individueel en in groepjes, vanuit huis, performances te maken. Houd je avond vrij voor een compilatiefilm van al deze losse en persoonlijke uitdagingen, waarin de studenten zichzelf zullen presenteren.‘Koop’ alvast een gratis kaartje, om een online plaats te reserveren. Ervaar een avondje uit, maar dan vanuit je eigen huis! Lees meer


Corona-proof én buiten kijken naar het werk van afstudeerders AKI ArtEZ in Enschede - 22 juni tot en met 5 juli
Van 22 juni tot en met 5 juli 2020 is een route met werk van alle afstudeerders van AKI ArtEZ in Enschede te zien. Van elke afstudeerder van de Enschedese academie is een foto van werk geselecteerd en afgedrukt op Mupi-formaat (118,5 x 175 cm.). Op de B-kant van de Enschedese publexborden kan het publiek op elk gewenst moment - want 24 uur per dag te zien - in een route door de openbare ruimte, kennismaken met het werk van de nieuwste generatie kunstenaars en ontwerpers. Lees meer


Academie voor Theater en Dans (Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten) lanceert online live festival re-CONNECT - 26 juni tot 12 juli
Van 26 juni tot 12 juli presenteert de Academie voor Theater en Dans in Amsterdam haar nieuwe generatie talent tijdens het online live afstudeerfestival re-CONNECT. Met een blokkenschema, een afwisselend programma met live theater- en dansvoorstellingen, een boeiende randprogrammering en talkshows, benadert het online festival zo dicht mogelijk de live-festivalervaring. Lees meer


Gerrit Rietveld Academie - Graduation Show 2020 26-30 augustus
The Graduation Show 2020 will take place at the Gerrit Rietveld Academie buildings from 26 until 30 August 2020. Because we have a limited capacity, it is necessary to book a ticket for specific date and start time in advance. You can reserve your ticket from 12 August 2020 onwards on our website. Lees meer


Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten Den Haag - 10 tot en met 13 september
De jaarlijkse eindexamen expositie van de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten Den Haag (KABK) verschuift naar 10-13 september. Lees meer