Actualiteit

Hogescholen organiseren online open dagen

Het kabinet heeft de coronamaatregelen verlengd tot en met 28 april. Dat betekent dat ook alle hogescholen geen fysiek onderwijs zullen aanbieden op hun locaties tot en met 28 april. Daardoor zullen studiekiezers die nog geen definitieve keuze hadden gemaakt, zich nu vooral online op hun studie moeten oriënteren. Daarom bieden hogescholen online open dagen aan. 

Deze twee hogescholen treffen voorbereidingen voor online open dagen: Hogeschool voor de Kunsten Utrecht en Islinge Hogeschool. (Overzicht is bijgewerkt tot en met 8 april.)


Avans hogeschoolOnline Open avonden 31 maart, 1 & 2 april 
Volg op dinsdag 31 maart, woensdag 1 april en donderdag 2 april online presentaties van de opleidingen waarover jij meer wilt weten. Via Microsoft Teams vertellen docenten en studenten je over de opleiding en hoe het is om bij Avans te studeren. Ondertussen kun jij je vragen stellen via de chat. Op deze manier krijg je toch de opleidingsinformatie die je helpt bij het maken van je studiekeuze. Lees meer


HHS_NL_groen_HEX-2018-resample1Bezoek onze online Open Dag op vrijdag 3 april
We hadden je graag 3 april verwelkomd op de Open Dag van onze vestigingen Den Haag, Delft, Zoetermeer en Sportcampus Zuiderpark. Helaas is dat vanwege de maatregelen door het coronavirus niet mogelijk. Om jou toch zo goed mogelijk te helpen een weloverwogen studiekeuze te maken, bieden we daarom onze Open Dag in online vorm aan. Als jij niet naar De Haagse Hogeschool kan komen, dan komt De Haagse naar jou! Lees meer


logo-hanzehogeschool-groningen - Lean Construction NL | Lean ...Online Open Dag 3 april
​Welke studie je gaat doen, hangt natuurlijk af van je interesses en het vakgebied dat je aanspreekt. Minstens zo belangrijk: kun je jezelf ontwikkelen tijdens en na je studie? Hoe kun je direct een bijdrage leveren aan de maatschappij? En wat biedt Groningen jou? Ontdek het tijdens de Online Open Dag van de Hanzehogeschool op 3 april van 16.00 - 19.00 uur! Lees meer


Logo - Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten - AHKOnline open dag 4 april
Reinwardt Academie, onderdeel van de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten, organiseert een online open dag op zaterdag 4 april voor de bachelor Cultureel Erfgoed (meer informatie) en voor de master Applied Museum & Heritage Studies (meer informatie). 


Hogeschool INHolland – ECHOOnline Open Dag 5 april
Vanwege de maatregelen rondom het coronavirus kun je helaas niet meer naar ons toekomen. Daarom komen we graag naar jou toe met onze Online Open Dag op 4 april! Gemakkelijk vanaf elk device, zonder je bank, bureau of zelfs je bed te verlaten. Zo kun jij je toch oriënteren op een (vervolg)studie en je studiekeuze maken.
Want als je bij ons komt studeren, dan kies je niet alleen voor een vak of beroep, maar vooral om ‘iemand’ te worden. Een mens die zichzelf ontwikkelt, die bereid is te blijven leren. Leren is ook keuzes maken. Continu blijven zoeken, twijfelen, vallen, opstaan, en doorgaan. Dát leren, dat leer je bij Hogeschool Inholland. Lees meer


Hogeschool van AmsterdamOpen avond op dinsdag 7 april
Vanwege de maatregelen rond het coronavirus kunnen we helaas niet persoonlijk kennismaken op een van de HvA-locaties. Daarom organiseren wij op 7 april een online open avond. Je kunt je aanmelden voor chats met studenten en docenten, voor live presentaties en voor een persoonlijk gesprek. Lees meer


Hogeschool Viaa - Zwolle - Studiekeuze123 - Studiekeuze123Online open dag 8 april
Bezoek onze open dag op woensdag 8 april online! Ben jij op zoek naar een studie waarin werken met mensen centraal staat? Je bent van harte welkom bij een (of meerdere!) webinars die worden gegeven door onze docenten en studenten en stel je vragen aan hen via de live chat. Lees meer


Online informatieavond Master Kunsteducatie 14 april
Ben je op zoek naar verbreding en verdieping in je vakgebied als kunsteducator? Dan is de master Kunsteducatie van de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten wellicht interessant voor jou. Deze opleiding is bestemd voor gediplomeerde kunstdocenten en educatiemedewerkers, en afgestudeerde kunstenaars met aantoonbare kunsteducatieve ervaring. Let op: in verband met maatregelen omtrent de corona-crisis wordt de informatieavond op 14 april online aangeboden. Lees meer


Logo Hogeschool Utrecht – Platform Stad en WijkOnline open dagen tussen 14 april en 29 mei
Een studie kiezen is best lastig. Helemaal als je niet langs kunt komen om de sfeer bij een opleiding te proeven. Maar als jij niet naar ons kunt komen, komen wij gewoon naar jou. Tussen 14 april en 29 mei organiseren we een aantal online evenementen zoals online open dagen, online proefstuderen en online vragenuurtjes. Zo maak je makkelijk en veilig vanuit huis kennis met ons. Lees meerLogo HasOnline open dag 15 april 
Tijdens de online open dag op 15 april van 15:00 tot 21:00 uur vertellen onze enthousiaste docenten en studenten je alles over onze hbo-opleidingen. Bekijk de voorlichtingspresentaties van onze hbo-opleidingen én stel je jouw vragen via de live chat of via WhatsApp. Ook kun je makkelijk contact opnemen met de studieadviseur of je vragen stellen aan een student. Natuurlijk worden de video's na de online open dag beschikbaar gesteld zodat je alles nog eens rustig kunt bekijken. Lees meer


HST WebsiteOnline Open Dag 18 april
Misschien ben je pas net begonnen met je studiekeuze of was je al een heel eind op weg. Helaas kunnen we je niet uitnodigen voor een ‘echte’ Open Dag. Daarom organiseert Hogeschool Leiden op 18 april 2020 een Online Open Dag. Wat kun je verwachten tijdens de Online Open Dag? De opleidingen bieden verschillende online activiteiten aan, van voorlichtingsvideo’s tot live chatsesiess. Je ontvangt in aanloop naar de Online Open Dag via de mail het programma voor de opleiding(en) van jouw keuze. Lees meer


Online open dagen op 17, 18 en 19 april
Ben jij de eerste BigDataInfluencer, BodyPartCreator of ConnectionOfficer? Klinkt nog best vaag hè? Hoe onze toekomst eruit gaat zien weten we niet, maar één ding is wel zeker: mens en technologie gaan steeds meer hand in hand. En daar bereiden we je bij Saxion graag op voor! Maar waar moet je nu beginnen? Dat is easy: tijdens de online open dagen! Ontdek de opleiding van je dromen en Get Ready for a Smart World! Lees meer


Online vragenuurtje DBKV 20 april
Wil jij kennismaken met de ArtEZ opleiding Docent Beeldende Kunst en Vormgeving (DBKV) in Arnhem? ArtEZ University of the Arts kan je helaas, vanwege de situatie rondom het Coronavirus, niet persoonlijk ontvangen. Maar het plannen van je toekomst en het maken van een studiekeuze gaat door. Daarom willen we je graag online kennis laten maken met onze opleiding DBKV (voltijd, deeltijd en op maat). Dat doen we op maandag 20 april middels het digitale vragenuurtje. We zullen via ZOOM* een presentatie geven over de opleiding en daarna is er uiteraard nog tijd voor het stellen van vragen. Meld je nu aan!


iPaboOnline open dag 21 april
Vanwege de coronamaatregelen vullen we onze open dagen online in. Op 21 april, van 19 tot 21 uur, bieden wij een interactief programma aan met video's, livestreams en chats. Zo ontdek je de verschillen in de studiemogelijkheden: voltijd, (verkorte)deeltijd, sportklas, universitair, zij-instroom en pedagogisch educatief professional (ad-pep). Krijg je een virtuele tour van onze studenten door de iPabo-gebouwen in Amsterdam en Alkmaar.


Windesheim logoOpen dagen 20 tot en met 23 april
Ontdek tijdens de open dag welke opleiding bij jou past. Heb je nog geen idee, dan helpen we je graag bij het ontdekken waar je goed in bent en wat je leuk vindt. Lees meer

Online voorlichting - deeltijd: Wil jij je verder ontwikkelen? De volgende stap maken in je werk of het roer helemaal omgooien? Neem je tijd en investeer in je mogelijkheden.  Lees meer


Online presentaties Associate degrees Academie 21 april, Avans Academie 22 april 
Door de nieuwe richtlijnen van het RIVM kunnen onze Open avonden van 21 april (locatie Rosendaal) en 22 april (locatie Den Bosch) helaas niet doorgaan. Maar we kunnen jullie wel digitaal ontvangen! Op 21 april organiseert de Associate degrees Academie (een initiatief van Avans Hogeschool en HZ University of Applied Sciences)  online presentaties van de Associate degrees opleidingen bij de locatie Roosendaal. Op 22 april organiseert de Avans Academie online presentaties van de Associate degrees opleidingen bij de locatie Den Bosch.


CHEOnline voorlichtingen CHE - 20 tot en met 24 april 
Wil jij kennismaken met de opleidingen, docenten en studenten van de Christelijke Hogeschool Ede (CHE)? Helaas is dat de komende periode niet op de CHE mogelijk, maar graag helpen we je online verder met je studiekeuze. De CHE organiseert de komende periode diverse online voorlichtingsmomenten voor studiekiezers. Zo zijn er webinars voor de voltijd en deeltijdopleidingen. Verder kunnen studiekiezers al hun vragen stellen aan studenten tijdens Insta Live in de week van 20-24 april. Bekijk het volledige programma.


Online Open Dagen op 21, 22 en 23 april
Ontdek tijdens de Online Open Dagen van NHL Stenden jouw favoriete studies. Het maakt niet uit of je al bijna zeker weet wat je wilt of dat je nog zoekt naar jouw perfecte studie, tijdens deze Online Open Dagen krijg je alle informatie die je nodig hebt om de juiste keuze te maken. Zo kan jij goed voorbereid beginnen aan je nieuwe studie! Lees meer


Aeres Hogeschool zoekt opdrachtgevers – GCA AlmereOnline open dagen op 23, 24 en 25 april
Ben je benieuwd naar Aeres Hogeschool? Nu jij even tijdelijk niet naar ons kunt komen, komen we graag naar jou toe! Tijdens een online open dag kun je chatten met docenten en studenten, voorlichtingspresentaties volgen en video's van ons gebouw bekijken. Lees meer

 


Kom digitaal kennismaken op 9 en 10 mei!
Door de coronacrisis kunnen we je dit jaar niet ontvangen op de HAN campus in Arnhem en Nijmegen. We willen je natuurlijk wel zo goed mogelijk helpen een studie te vinden die bij jou past. Daarom organiseren we op 9 en 10 mei online Open Dagen! Kom je ook? Je kunt onder andere online voorlichtingen volgen, chatten met studenten en docenten en live Q&A’s op Instagram volgen. Lees meer


LogoOnline open avond - 27 mei
Wat kun je verwachten van een online open avond op KPZ? Informatie over de verschillende opleidingen, filmpjes van studenten, chatten of videobellen met studenten, studiecoaches en docenten.Het volledige programma wordt zo spoedig mogelijk geplaatst. Lees meer


Logo FCThomas Moore Hogeschool - mei
Dit evenement zal i.v.m de maatregelen tegen Corona in mei digitaal worden georganiseerd. Lees meer


Online Open Avond - 3 juni
Langskomen op de HAN campus zit er nu even niet in. Jammer, want je wilt je verdiepen in de opleiding waarin je geïnteresseerd bent. Om je zo goed mogelijk te helpen, is er een online Open Avond, op woensdag 3 juni. Vanuit je woonkamer kun je online voorlichtingen volgen, chatten met studenten en docenten of live Q&A's volgen op Instagram. Lees meer 


Wat ga jij studeren | FontysStudie kiezen kan bij Fontys nu ook helemaal online
Niet alleen het onderwijs op locatie is tot 1 juni geannuleerd, ook alle voorlichtingsactiviteiten zoals open dag, meelopen en proefstuderen gaan voorlopig niet door. Dat betekent dat studiekiezers die nog geen definitieve keuze hadden gemaakt, zich nu vooral online op hun studie moeten oriënteren. Fontys heeft daarvoor haar online middelen uitgebreid en biedt zo een online open dag ervaring aan haar studiekiezers. Lees meer


HZ University of Applied SciencesOnline hulp bij studiekeuze
Misschien zit je nu midden in je studiekeuzeproces. Meeloopdagen en Open Dagen gaan niet door en je vraagt je af hoe je een studiekeuze maakt. We helpen je graag (op afstand).  We hebben een aantal online mogelijkheden. Denk aan het chatten met een adviseur of een student. Ook kun je van een aantal opleidingen online voorlichtingen volgen. Lees meer


Privacy en cybersecurity vragen om integratie design en ...Hulp bij studiekeuze - Ook in deze tijd helpen we je graag!
Je bent misschien volop bezig met je studiekeuze. Of je wilt er juist net aan beginnen. Vanwege de maatregelen rondom het coronavirus kun je helaas tijdelijk niet naar de hogeschool komen. Maar geen zorgen.... we willen je natuurlijk graag helpen bij je studiekeuze, ook al doen we dat nu even op een andere manier. Lees meer


logoOnline hulp voor jouw studiekeuze
Weet jij al welke opleiding je gaat doen? We snappen dat een studiekeuze best lastig kan zijn, zeker in deze tijd nu je onze school niet kunt bezoeken. Daarom helpen wij je zoveel mogelijk op weg met onderstaande online mogelijkheden. Hopelijk zien we je daar! Lees meer


 logoBUAS - Online kennismaken
Door de recente ontwikkelingen rondom het coronavirus kunnen we je nu helaas niet uitnodigen op onze campus, maar ook online kun je je goed orienteren voor de juiste studiekeuze. Weet je al wat je wil gaan studeren, of ben je er nog niet helemaal uit? Op deze pagina helpen we je graag verder. Lees meer


Hotelschool Den HaagBachelor Online Open Days, IFT Online Open Days
In light of the recent developments regarding COVID-19 (coronavirus), all events organised by Hotelschool The Hague, will either be postponed or organised in a different way. This applies to events in the coming period until further notice. Bachelor Online Open Days, IFT Online Open Days. Lees meer


Wil jij als studiekiezer meer weten? Ga dan met ons speeddaten!
Ondanks deze vreemde corona-tijd ben jij ongetwijfeld bezig met je studiekeuze. Of ben je je als leraar aan het oriënteren op een vervolgopleiding. Onze normale informatieavond op 19 mei gaat helaas niet door, omdat hogescholen tot 1 juni gesloten zijn. Je kunt wel speeddaten met ons. Dus kom maar op met je vragen! Lees meer

Gerelateerd

Aantal inschrijvingen hbo stabiliseert

Article

Er hebben zich in het studiejaar 2019 - 2020 0,3% meer studenten aangemeld voor een hbo - bachelor of associate degree - opleiding dan een jaar geleden. Daarmee stabiliseert de groei van de inschrijvingen in het hbo ten opzichte van het aantal inschrijvingen van vorig jaar. Er is met name bij de Associate degree een stijging te zien van maar liefst 21,9%. “De grootste absolute stijging bij de bacheloropleidingen zien we bij de verpleegkunde-opleiding (12,3%). Dat is goed nieuws op termijn voor de ziekenhuizen en verpleeghuizen die zitten te springen om extra personeel”, aldus Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen.

Lees meer

Gelijkwaardig maar verschillend: hogescholen en universiteiten werken samen aan de toekomst van het stelsel

Article

Vandaag hebben de universiteiten en de hogescholen een gezamenlijk position paper gepubliceerd. De universiteiten en hogescholen hebben in dit paper gezamenlijke ambities geformuleerd en prioriteiten benoemd voor de komende jaren. De focus ligt op meer differentiatie binnen het stelsel van hoger onderwijs, tussen instellingen, in onderwijsaanbod en in persoonlijke routes van de student. Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen: ”We doen dit alles vanuit de basisgedachte dat hogescholen en universiteiten “gelijkwaardig, maar verschillend” zijn. We willen ervoor zorgen dat Nederlandse studenten sneller op de voor hen meest geschikte opleiding terecht komen.“ VSNU-voorzitter Pieter Duisenberg: “We willen samen stappen zetten om het stelsel van hoger onderwijs voor te bereiden op de toekomst. Met meer samenwerking kunnen we meer betekenen voor studenten en maatschappij.”

Lees meer

Covenant doorstroom mbo hbo mooie volgende stap in verbetering aansluiting

Article

Vandaag hebben de voorzitter van de Vereniging Hogescholen, Maurice Limmen, en de voorzitter van de MBO-raad, Ton Heerts, in het bijzijn van minister van OCW Ingrid van Engelshoven hun handtekening gezet onder het convenant doorstroom mbo-hbo. In vele regionale samenwerkingsprojecten spannen hogescholen zich samen met het mbo en het vo in om de doorstroom verder te verbeteren. De Vereniging Hogescholen en de MBO Raad zetten een nieuwe stap in de verbetering van de aansluiting en doorstroom tussen mbo en hbo het ondertekenen van het convenant ‘doorstroom mbo-hbo’. De doorstroom van het mbo naar het hbo is nog steeds dé emancipatieroute voor eerste generatiestudenten naar het hbo.

Lees meer