Actualiteit

Vacature (senior) beleidsadviseur onderzoek

Heb jij affiniteit met onderzoek en wil je het praktijkgericht onderzoek aan hogescholen naar een nog hoger plan brengen? Het beleidsdomein van het team Onderzoek & Internationalisering ontwikkelt het onderzoeksbeleid van de vereniging (nationaal en Europees) en is belast met de strategische speerpunten Onderzoek en Internationalisering uit de verenigingsagenda. Het team bestaat uit vijf beleidsadviseurs en een senior beleidsadviseur die tevens coördinator is.

Wegens het vertrek van de huidige functionaris zoeken we een (senior) beleidsadviseur onderzoek (0,8 – 1,0 fte).

Wat ga je doen?

  • Als beleidsadviseur onderzoek houd je je vooral bezig met het creëren van de randvoorwaarden voor kwalitatief hoogwaardig praktijkgericht onderzoek; 
  • je treedt op als secretaris van commissies, werkgroepen en overleggen, ondersteunt deze inhoudelijk en organiseert in dat kader bijeenkomsten gericht op besluitvorming;
  • je signaleert relevante in- en externe innovatieve (politieke) ontwikkelingen op het gebied van praktijkgericht onderzoek op (inter)nationaal niveau en vertaalt deze naar lange termijnplannen en -acties;
  • je adviseert in- en externe belanghebbenden over politieke-bestuurlijke, maatschappelijke en organisatorische complexe vraagstukken en haalbaarheid op de beleidsterreinen; 
  • je creëert en onderhoudt een netwerk van belanghebbenden ten aanzien van de voor het hbo relevante besluitvorming om draagvlak voor vernieuwing te creëren;
  • je verzorgt strategische beleidsvoorbereiding op het gebied van praktijkgericht onderzoek, waarbij je verschillende invalshoeken en inzichten, zowel inhoudelijk als procesmatig combineert; je geeft hierbij aanzetten om strategieën, koersen en werkwijzen te vernieuwen, te veranderen of juist te handhaven. 

Wat vragen we?
Je hebt een opleiding op hoger onderwijsniveau afgerond, dan wel beschik je over een academisch werk- en denkniveau. Daarnaast heb je ervaring met strategische beleidsontwikkeling en advisering op het gebied van het hoger onderwijs en onderzoek. Ervaring met kwaliteitszorg van (praktijkgericht) onderzoek is een pré. Je bent een prima netwerker en hebt bij voorkeur al de nodige contacten in het onderzoeksveld in Nederland / Europa. Je bent in staat om complexe vraagstukken te analyseren en oplossingen te formuleren. Je bent een scherpe denker, omgevingsgericht en je beschikt over goede antennes om te opereren in een context met complexe en soms gevoelige politiek-bestuurlijk verhoudingen. Je toont visie en bent overtuigend in je optreden. Je beweegt je gemakkelijk in professionele gezelschappen (zoals van bestuurders, directeuren of docenten). Je werkt gestructureerd en accuraat, bent een goede schrijver en in staat om standpunten en 
besluiten in heldere taal te verwoorden. Je beheersing van de Engelse taal is goed en die van het Nederlands uitstekend.

Wat bieden wij?
Wij bieden je een uitdagende en afwisselende functie in een kleine, slagvaardige organisatie met leuke collega´s. Je salaris ligt tussen € 2.519 en € 5.219 bruto per maand (CAO rijksambtenaren, bij een voltijds dienstverband van 36 uur per week) en is afhankelijk je werkervaring. Daarnaast heb je recht op 8% vakantietoeslag, een 13e maand en worden je reiskosten op basis van openbaar vervoer (1e klasse) vergoed. De vereniging is aangesloten bij het ABP en kent verder een keuzemodel arbeidsvoorwaarden, een aantrekkelijke collectieve ziektekostenverzekering en goede scholingsmogelijkheden. Het betreft vooralsnog een tijdelijk contract voor de duur van een jaar, met uitzicht op een vast dienstverband. Als je nu in dienst bent bij een hogeschool dan behoort detachering bij de Vereniging Hogescholen tot de mogelijkheden.

Informatie
Wil je inhoudelijk meer weten over deze functie dan kun je contact opnemen met Frank van der Zwan, coördinator onderzoeksbeleid & internationalisering, via telefoon  (070) 312 21 37 of e-mail.
Heb je meer algemene vragen (over de procedure e.d.) dan kun je terecht bij de afdeling P&O (zie hierna).

Sollicitatie
Je schriftelijke motivatie met CV ontvangen we graag uiterlijk 28 mei aanstaande, via e-mail, ter attentie van Maurice Reulink, P&O-adviseur, onder vermelding van ‘BAO17’.